Headshot ve Cast Fotoğraf Çekimi

Bir portre türü olan headshot çekimlerde en önemli şey doğallığınızı tüm şeffaflığı ile yansıtmaktır.

Headshot/Cast Fotoğrafı

Özellikle dizi, film, reklam veya tiyatro için doğal halinizi gösteren fotoğraflara ihtiyacınız olur. Biz Anonim Media olarak gerek bireysel gerekte cast ajanslarına headshot fotoğraf hizmeti veriyoruz. Headshot fotoğrafta önemli olan doğal ve şeffaf görüntüyü vermenin önemini iyi biliyor ve fotoğraf alanındaki tecrübemiz ve profesyonel ekip arkadaşlarımız ile en iyi işleri çıkartıyoruz.

Headshot standart fotoğraf çekiminde düz renk arka plan, renkli veya siyah beyaz fotoğraflar çekiyoruz. Ama bazı durumlarda ihtiyaç olabilecek, karakter yansıtmalı, ağırlıklı mimik ve duygularınızı ön plana çıkartmanız gereken fotoğraflar da çekiyoruz.

Özellikle oyuncular ve mankenler için yaptığımız headshot çekimler bir portre türüdür diyebiliriz. Bu portre fotoğraflarında en önemli şey doğallığınızı yansıtmaktır, çünkü sizi bir dizi, film, tiyatro veya reklam filmine seçecek kişiler en doğal ve gerçekçi halinizi görmek ister. Bu sebeple de bu çekimlerde düz renk fonlar kullanırız çekim yaptıracak oyuncu veya mankenlerin de düz renk kıyafetler tercih etmesini önemseriz. Kadınlarda daha çok V veya kayık yakalı kalın askı tişörtleri tercih ederken, erkeklerde de kısa kollu düz renk baskısı olmayan tişörtleri tercih ederiz. Çekim yaptıracak kadın oyuncu veya mankenlerimizin saçlarının açık olması ve makyajsız doğal hallerinde olması her zaman tercihimizdir. Çünkü yansıtmak istenilen şey şeffaf ve doğal bir görüntüdür.

Headshot fotoğraflar için omuzdan başın üstüne kadar olan alanı gösteren, orta yakın tip bir fotoğraf çekimi yaparız. Bahsettiğimiz sektörlerde çalışan oyuncular, modeller veya bu sektöre hizmet eden kişiler özgeçmiş hazırlamaları gerektiğinde de headshot fotoğraf çekimlerini kullanırlar.

Özellikle oyuncular rol değişikliklerinde çok fazla imaj çalışmasına başvurdukları için, yeni bir projeye dahil olmaları gerektiğinde oyuncunun eski görüntüsüne nazaran saçı kesilmiş, rengi değişmiş, çok fazla kilo değişimi yaşamış olabilir. Haliyle güncel görüntüsünün yansıtılması için yeni headshot fotoğraf çekimine ihtiyacı vardır.

Headshot fotoğraflarda çok fazla photoshop uygulaması yapılmaması oldukça önemlidir. En başından beri anlattığımız gibi bu fotoğrafların asıl amacı doğallık ve gerçeklikken retouch işlemleri bunu yansıtamayacaktır. Bu sebeple yapılacak işlemler kısa süreli yani geçici olan sivilce, lekelenme veya yara izi gibi durumlarda uygulanmalıdır.

Headshot fotoğraflar genellikle oyuncular için veya mankenler için kullanılan cast ajanslarının sitelerinde yer alır. Bunun yanında bu ajansların sosyal medya hesaplarında da karşılaşmanız mümkündür.

Aklınızda oyunculuk, mankenlik veya reklam yüzü olmak varsa bir headshot fotoğrafınızın olması gerektiğini tavsiye ediyoruz.