Kurumsal Kimlik & Marka

Marka olmanın altın kurallarından olan kurumsal kimlik bir markanın tanıtımındaki en önemli adımlardandır. Profesyonel destek alarak marka isminden, logoya, mottolarınızdan kurumsal yapınıza kadar birçok adımı sağlam adımlar ile sürdürebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik ve Marka

Kurumsal kimlik ve marka bilinirliği çalışmalarında yılların tecrübesi ve bilgi birikimiz ile Anonim Media olarak sizlerin yanındayız! Marka olmanın uzun soluklu bir süreç olduğunu biliyor ve en doğru sonuca ulaşmak için zamana yayarak adım adım ilerliyoruz. Marka olmak kişilik gibidir, nasıl insan olarak her birimizin bir kişiliği varsa her markanın da bir kişiliği olmasına inanıyoruz. Bunun doğrultusunda da kişiliğimiz kimliğimiz oluyor ve kendinizi en iyi şekilde yansıtmanız için sizin yanınızda olmaktan keyif alıyoruz.

Kurumsal kimlik yani marka kimliği birçok bileşen ile sektör ortaklarınızdan ayrışmanız için çok önemli bir başlıktır. Kendinizi iyi ifade etmek bazen markanın kendisi için zor olur, bu noktada da işi bilenlere bırakmanız gerekir. Biz, markanızı öne çıkarmanız için profesyonel bir yaklaşım ile size hizmet vermekten mutluluk duyuyor ve yenilikçi yaklaşımlarımız ile sizi rakipleriniz arasında öne çıkartıyoruz. Markanın bir bütünlük içerisinde olmasına inanıyoruz ve bununla birlikte temel prensipleri belirleyerek bunun çerçevesinde çalışmalarımıza başlıyoruz.

Kurumsal Kimlik ve Marka

Markanıza karar verin ve bize gelin!

İşletmenizin marka ismine karar verdikten sonra bize gelerek marka kimliği oluşturmak için çalışmaya başlıyoruz. Hedef kitleniz, sektörde yaratmak istediğiniz imaj ve sizin için önemli prensipleri baz alarak tüm çalışmalarımızda aynı kavramlara önem veriyor ve onun çerçevesinde çalışmalar yapıyoruz. Önce logonuzdan başlıyoruz, bu şekilde marka kimliğinizin de ilk adımını atmış oluyor ve sizi rakiplerinizden ayrıştırıyoruz. Logonuz sizi gerek dijital dünyada gerekse basılı yayın organlarında temsil ederek akılda kalıcı olmanızı sağlayan en önemli etmen oluyor.

Marka oluştururken marka ismi ve logo üzerine oldukça titizlikle çalışıyor ve gelen müşterilerimize de bununla ilgili net karar vermeleri için süre veriyoruz. Çünkü bu süreç uzun düşünülmesi ve kesin karar verilmesi gereken bir konu. Kısıtlı zamanda, oldu bittiye getirilen işler uzun vadede kötü sonuçlara sebep olabiliyor. Yani başta emin olunmayan kararlar alınarak yola çıkıldığında isim ve logoda değişiklik yapmak çok zahmetli olabiliyor. Sadece logoyu değiştirmek değil, bu karar ile basılan ambalajlar, sosyal medya çalışmaları, afiş billboard ve kataloglar gibi birçok yerde de değişikliği gitmek gerekebiliyor. Zahmetinin yanında bunun size ekstra maliyetler çıkartacağını bilmeniz de yarar var.

Kurumsal kimlik ve marka bilinirliği, markanızın görsel bir bütünlük içinde somutlaşmasıdır diyebiliriz. Marka kimliğiniz antetli kağıttan, kartvizitlerinize, web sitenizden, sosyal medya hesaplarınıza, hazırlayacağınız tüm broşür ve kataloglarınıza kadar yer alacak detaylar bütünüdür.

Kurumsal kimlik dediğimiz ve bizim tüm çalışmalarımızda en önemsediğimiz şey, bir bakışta firmanızın tanınması! Örnek vermek gerekirse markanızda bir üçgen form ve mor renk kullanıldıysa, herhangi bir yerde üçgen bir form ve mor renk gördüğünüzde direkt markanızı müşterilerinizin veya hedef kitlenizin aklında canlandırmak bizim için çok önemli. Yani vurucu ve akılda kalıcı çalışmalar yapmak bizim en büyük hedefimiz!

Kurumsal kimlik ve marka bilinirliği sektörde profesyonel gözükmenizin yanında, müşterilerinize karşı güvenilir bir izlenim yaratmanızı da sağlar. Kurumsal kimlik müşterilerinizde akılda kalıcı olmanızı ve bu bağlamda reklam ve pazarlama faaliyetlerinizi artıracaktır. Bazen marka kimliği, satış ve pazarlamalarda en büyük rolü oynar.

Kurumsal kimlik ve markadaki önemli başlıklara bakmamız gerekirse; Marka ismi ve logo renklerin kullanımı ile bir bütünlük oluşturur ve birçok alanda da size kullanım alanı oluşturur. Bunlar; kartvizitlerden, resmi ve kurumsal belgelere, firma ambalajlarından, poşetlere, tekstil ürünlerinden, dijital alandaki çalışmalara ve reklam tanıtım kampanyalarındaki afiş ve billboardlara kadar birçok alandır.