QR menü nedir, nasıl yapılır, qr menünün faydaları nelerdir?

QR menü nedir, nasıl yapılır, qr menünün faydaları nelerdir?

QR menü nedir, nasıl yapılır, qr menünün faydaları nelerdir?

Son dönemde yaşadığımız her alandaki dijitalleşme süreçleri, restoran, cafe gibi işletmelerin menülerinde de değişikliğe gidilerek kullanım kolaylıkları sağlıyor. Bunlardan biri de QR menüler. QR menüler özellikle pandemi sürecinde hem hijyen kurallarına uymanızı hem de pratik ve temassız bir şekilde cafe ve restoranlarda sipariş verilmesini sağlıyor. Baskı menülerden geçeceğiniz dijital menüler ile birçok avantaj sağlayacaksınız. İşletme olarak pratik ve işlevsel bir menüye sahip olurken maddi anlamda da avantaj sağlarsınız.

Son dönemde pandemi şartları dolasıyla herkes temastan kaçınıyor. Restoran ve cafe gibi yerlerde de basılı menüler elden ele, masadan masaya dolaşırken hijyenik olmayan sipariş verme koşulları oluşuyor. Tam bu noktada hem işlevsel, hem pratik hem de hijyenik koşullara el verişli QR menüler birçok işletmenin tercihi oluyor. Kolayca temizlenebilir tabletlerin yanı sıra QR menüleri telefonlara da entegre ettirecek şekilde uygulatabilirsiniz. Bu şekilde müşterileriniz hiçbir şey ile temas etmeden telefonlarının kamerasından QR kodunuzu okutarak tüm menünüze ulaşabilir ve kolayca siparişlerini sizlere ulaştırabilir.

Yeni nesil dijital menü; QR menü!
QR menüleri işletmelere iki şekilde sunulabiliyor. Bunlardan birisi tablet menüler diğeri ise masaya veya sabit objeler üzerine yerleştirilen QR kodlar sayesinde her müşterinin kendi telefonundan ulaşabileceği menüler. Siz tercih ettiğiniz ile devam ederek yeni nesil dijital menüye sahip olabilirsiniz.
İşletmelerinizde QR menüler kullanarak baskı maliyetlerinizden de kurtulabilirsiniz. Sürekli olmasa da belli aralıklarla değiştirip yenilemek zorunda kaldığınız menüler artık tarih olurken, QR menüler içerisinde içeriksel olan değişiklikleri kolayca güncelleyebilir ve uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz.

Menünüzde güncellemeniz gereken fiyat ya da isim değişiklikleri olduğunda tüm baskı işlerinden kurtulmanızın yanı sıra bunun için bir süreye de ihtiyacınız olmaz ve kolay kullanılabilir panel üzerinden anlık değişimler yapabilirsiniz. Yine baskı menülerde olduğu gibi konseptinize uygun bir şekilde dijital menüler hazırlatabilirsiniz. Renk ve tasarımlarına karar verdikten sonra ve içinize sinen bir sonuç oluşuyor ve mekanınız ile uyumlu dijital menünüze sahip oluyorsunuz.

QR menüler sayesinde masada garsonu bekleme süreleri de kısalıyor!                                                                                                    QR menüler ile artık masada garsona ulaşıp sipariş vermek için uzun zamanlar geçiren müşteriler olmayacak. İşletmenize entegre ederek oluşturulacak menülerinizi kullanacak müşterileriniz masaya oturduktan sonra QR kodları telefonlarına okutacak ve işletmenizin menüsüne ulaşarak siparişlerini oluşturabilecek. Siparişler mutfağa ulaşarak sıraya alınacak ve bu bekleme süreleri kısalarak müşteri memnuniyetlerinizi artıracak.

QR menü tercih ettiğiniz zaman menüyü geliştirerek menü dışında başlıklara da yer verme şansınız oluşuyor. Bunlardan en çok tercih edileni geri bildirim ve anket başlığına yer verilmesi diyebiliriz. Bu sayede kolay yoldan müşterilerinizin yemek veya içecekleriniz ile hatta restoranınız ile ilgili fikirlerine ulaşabilir ve bu doğrultuda işletmeniz ile ilgili iyileştirmeler yapabilirsiniz. Anketler ile de yeni çıkartmayı düşündüğünüz tatları müşterilerinize sorabilir çeşitli anketler yaparak müşterilerinizin nabzını ölçebilirsiniz.
QR menülerin müşteriler tarafındaki bir diğer kolaylığı da herhangi bir uygulama yüklemek zorunda olmamaları!
QR menüler sadece içeriksel olabileceği gibi bolca görselli de olabilir. Ne kadar çok görsel olursa müşterilerinize daha canlı menüler sunabilirsiniz. Menünüzün içerisine mutfaktan görseller de ekleyebilir ve müşterilerinize güven teşkil edebilirsiniz. Bu sayede şeffaflığı da sağlayabilirsiniz.
Kısaca toparlamamız gerekirse işletmenizde QR menü tercih ederek;

  • Baskı maliyetinden kurtulabilir,
  • Hijyenik ve temassız bir hizmet sağlayabilir,
  • Menünüzde her zaman güncel ve yeni fotoğraflara yer verebilir
  • Müşterilerinizin beklemeden hızlıca sipariş vermesini sağlayabilir
  • İstediğiniz her zaman menüde yenilemeye gitmeden güncellemeler yapabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir